Clubul Sportiv de Aikido Braila

2017

 

CNKA (Bucureşti - 24 iunie)

 

  • Locul 1 si Medalia de Aur, categoria S3: Şerban Gabriel
  • Locul 1 si Medalia de Aur, categoria C1: Paiovici Andreea

 

Cupa 1 iunie (Bucureşti - 27 mai)

  • Locul 1 si Medalia de Aur, categoria C1: Gruia Dragoş
  • Locul 1 si Medalia de Au r, categoria C2: Paiovici Andreea
  • Locul 1 si Medalia de Bronz, categoria C2: Toma Gabriela
  • Menţiune, categoria K1: Gruia Maria, Coman Alexandra.

CUPA 1 IUNIE - BUCUREŞTI 2017 - CLUBUL SPORTIV DE AIKIDO BRAILA -

 

Turneul Naţional de Randori - Etapa Tanto - (Galaţi - ... )

 .....

 

2016

Turneul Naţional de Randori - REZULTAT FINAL 2016 

  • Locul 1 - Medalia de Aur, categoria J2: Roschi Mihai Alexandru
  • Locul 2 - Medalia de Argint, categoria J2: Neacsu Vlad
  • Locul 1 - Medalia de Bronz, categoria S3: Roschi Claudiu
    • Locul 4 - Mentiune, categoria S3: Serban Gabriel
    • Mentiune categoria K2: Mihăilă Andrei
  •  
  •  

Turneul Naţional de Randori - Etapa Tanto - (Bucureşti - 17 septembrie)

  • Locul 1, categoria J2: Roschi Mihai Alexandru
  • Locul 1, categoria S3: Roschi Claudiu
  • Locul 2, categoria J2: Neacsu Vlad
    • Mentiune, categoria S3: Serban Gabriel
    •  

Turneul Naţional de Randori - Etapa Tanto - (Constanţa - 11 august)

  • Locul 1, categoria J2: Roschi Mihai Alexandru
  • Locul 2, categoria J2: Neacsu Vlad 
  • Locul 3, categoria S3: Roschi Claudiu
      • Locul 4, categoria S3: Serban Gabriel
  • Mentiune, categoria K2: Mihăilă Andrei 

 

 Campionatul Naţional de Kata cu Arme (Bucureşti - 2 iulie)

  • Locul 1 si medalia de aur, categoria J3: Mihai Andreea
  • Locul 1 si medalia de aur, categoria J2: Roschi Mihai Alexandru
  • Locul 3 si medalia de bronz, categoria S3: Serban Gabriel
  • Mentiune, categoria J2: Neacsu Vlad 
  • Mentiune, categoria S3: Branga Leontin Andrei 

 

 Cupa 1 iunie (Galaţi - 28 mai)

  • Locul 1 si Medalia de aur, categoria C1: Toma Gabriela 
  • Locul 1 si Medalia de aur, categoria C2: Mihăilă Andrei
  • Menţiune, categoria K1: Tarachiu Răzvan, Şandru Eusebiu, Neculai Andreea, Untea Vlad, POpa Andra Raluca, Ivanov Dumitraşcu Anastasia.

CUPA 1 IUNIE - GALAŢI 2016 - CLUBUL SPORTIV DE AIKIDO BRAILA - 

2015

(datele urmează a fi completate)

2014

    • Campionatul European de Kata cu Arme (Braila) 
      • Locul 3 si Medalie de Bronz, categoria J1: Stroe Ștefan 
      • Mentiuni , categoria J1: Șerban Gabriel, Marinescu George, Roschi Alexandru, Neacșu Vlad
      •  
    • TNR - Clasament Final
    • Locul 1 si Medalie de Aur, categoria J2: Șerban Gabriel
    • Locul 2 si Medalie de Argint, categoria J2: Roschi Alexandru
    • Locul 3 si Medalie de Bronz, categoria J2: Stroe Ștefan 
    • Locul 3 si Medalie de Bronz, categoria S2: Roschi Claudiu

    • TNR - mâini libere (Tecuci)
    • Locul 1, categoria J2: Șerban Gabriel
    • Locul 2, categoria J2: Marinescu George
    • Locul 3, categoria J2: Roschi Alexandru
    • Locul 4, categoria J2: Stroe Ștefan  
    • Locul 2, categoria S2: Roschi Claudiu
    •  
  • TNR - cuțit (Brăila)
  • Locul 1, categoria J2: Șerban Gabriel
  • Locul 2, categoria J2: Roschi Alexandru
  • Locul 3, categoria J2: Stroe Ștefan
  • Locul 4, categoria J2: Neacșu Vlad
  • Locul 4, categoria S2: Roschi Claudiu 
  •  
  • Cupa 1 IUNIE (Bucuresti)
  • Locul 3 si Medalia de bronz, categoria K2: Popescu Alexandru -
  • Mentiuni, categoria K1: Hergheligiu Ionut 
    • Mentiuni, categoria C1: Neagu Kogalniceanu Daria, Neagu Kogalniceanu David, Maciuca Mara  
    •  
    • Campionatul Naţional de Kata cu Arme (Braila) 
    Locul 1 si medalia de aur, categoria C1: Constantin David
  • Locul 1 si medalia de aur, categoria K2: Popescu Vlad Cristian 
  • Mentiune, categoria K2: Popescu Alexandru 
  • Locul 1 si medalia de aur, categoria J1: Serban Gabriel -
  • Locul 2 si medalia de argint, categoria J1: Stroe Stefan
  • Locul 3 si medalia de bronz, categoria J1: Marinescu George 
  • Mentiune, categoria J1: Neacsu Vlad 
  • Locul 2 si medalia de argint, categoria S1: Branga Leontin Andrei 
  • CUPA CAMPIONATULUI NATIONAL DE KATA CU ARME -: CLUBUL SPORTIV DE AIKIDO BRAILA - (Braila) 

 

 

2013

Locul 2 - CATEGORIA KADETI 2- TATU CRISTIAN - 8 puncte - TNR 2013 (23 noiembrie 2013)
Locul 3 - CATEGORIA JUNIORI 1 - CAMINSCHI ALEXANDRU -  - 6 puncte - TNR 2013 (23 noiembrie 2013)
Locul 1 - CATEGORIA JUNIORI 2 - STROE STEFAN - 10 puncte - TNR 2013 (23 noiembrie 2013)
Locul 2 - CATEGORIA JUNIORI 2- SERBAN GABRIEL - 8 puncte - TNR 2013 (23 noiembrie 2013)
Locul 3 - CATEGORIA JUNIORI 2-  BUCIOC MARIAN -  6 puncte - TNR 2013 (23 noiembrie 2013)
Locul 4 – CATEGORIA JUNIORI 2- ROSCHI MIHAI ALEX. – 4 puncte - TNR 2013 (23 noiembrie 2013)
Locul 2 - CATEGORIA SENIORI 3-  CHIRCA MARIUS -8puncte - TNR 2013 (23 noiembrie 2013)
Locul 3 - CATEGORIA SENIORI 3-  ROSCHI CLAUDIU -  6 puncte - TNR 2013 (23 noiembrie 2013)
CATEGORIA SENIORI 3 - RADULESCU CATALIN –  2 puncte - TNR 2013 (23 noiembrie 2013)

  • Premiul Special al Comisiei, categoria Kadeti 1: Sterea StefanCupa 1 Iunie (Braila, 08.06.2013)
  • Cel Mai Bun Uke, categoria Kadeti 1: Tatu CristianCupa 1 Iunie (Braila, 08.06.2013)
  • Locul 1 si Medalia de aur, categoria Kadeti 2: Popescu VladCupa 1 Iunie (Braila, 08.06.2013)
  • Locul 2 si Medalia de argint, categoria Kadeti 2: Decu VladCupa 1 Iunie (Braila, 08.06.2013)
  • Mentiuni, categoria Kadeti 1: Andrian Stefan, Jipa George, Boboc George, Gheorghe Alin, Popescu Alexandru, Grosu Daniel, Serban Petre Calin- Cupa 1 Iunie (Braila, 08.06.2013i)
  • CAMPIONATUL NATIONAL DE KATA CU ARME - : CLUBUL SPORTIV DE AIKIDO BRAILA - (Galati, 25.05.2013)
  • Locul 1 si medalia de aur, categoria Kadeti 2: Popescu Vlad - Campionatul Naţional de Kata cu Arme (Galati, 25.05.2013)
  • Locul 1 si medalia de aur, categoria Juniori 2: Mihai Andreea - Campionatul Naţional de Kata cu Arme (Galati, 25.05.2013)
  • Locul 2 si medalia de argint, categoria Juniori 2: Bucioc Marian - Campionatul Naţional de Kata cu Arme (Galati, 25.05.2013)
  • Locul 1 si medalia de aur, categoria Juniori 1: Caminschi Alexandru - Campionatul Naţional de Kata cu Arme (Galati, 25.05.2013)
  • Locul 2 si medalia de argint, categoria Juniori 1: Roschi Mihai Alexandru - Campionatul Naţional de Kata cu Arme (Galati, 25.05.2013)
  • Locul 3 si medalia de bronz, categoria Juniori 1: Stroe Stefan - Campionatul Naţional de Kata cu Arme (Galati, 25.05.2013)
  • Mentiuni, categoria Juniori 2: Serban Gabriel, Marinescu George  - Campionatul Naţional de Kata cu Arme (Galati, 25.05.2013)

 

2012

  • Locul 2 si Medalia de argint, categoria C22: Andrian Ştefan - Cupa Toamnei (Tecuci)
  • Locul 3 si Medalia de bronz, categoria C22: Tatu Cristian - Cupa Toamnei (Tecuci)
  • Locul 2 si Medalia de argint, categoria C23: Florea Ramon - Cupa Toamnei (Tecuci)
  • Locul 1 si Medalia de aur, categoria C23: Şerban Gabriel - Cupa 1 Iunie (Tecuci)
  • Locul 2 si Medalia de argint, categoria C23: Mihai Andreea - Cupa 1 Iunie (Tecuci)
  • Mentiuni, categoria C21:Sigmund David - Cupa 1 Iunie (Tecuci)
  • Mentiuni, categoria C22:Neacşu Vlad, Tatu Cristian, Andrian Ştefan, Roschi Alexandru, Florea Ramon - Cupa 1 Iunie (Tecuci)
  • Mentiuni, categoria C23: Decu Vlad - Cupa 1 Iunie (Tecuci)
  • CAMPIONATUL NATIONAL DE KATA CU ARME - : CLUBUL SPORTIV DE AIKIDO BRAILA - (Bucuresti)
  • Locul 1 si medalia de aur, categoria Seniori Boken: Strambeanu Bogdan - Campionatul Naţional de Kata cu Arme (Bucuresti)
  • Locul 1 si medalia de aur, categoria Copii 2: Popescu Vlad - Campionatul Naţional de Kata cu Arme (Bucuresti)
  • Locul 3 si medalia de bronz, categoria Copii 2: Serban Gabriel - Campionatul Naţional de Kata cu Arme (Bucuresti) 
  • Mentiune, categoria Copii 2: Mihai Andreea,  -  Campionatul Naţional de Kata cu Arme (Bucuresti)

 

2011

  • Locul 3 si Medalia de bronz, categoria Seniori Boken: Strambeanu Bogdan - Campionatul European de Aikido cu Arme (Reading - Anglia)
  • Locul 1 si Medalia de aur, categoria C23: Şerban GabrielCupa 1 Iunie (Galaţi)
  • Locul 1 si Medalia de aur, categoria C22: Mihai AndreeaCupa 1 Iunie (Galaţi)
  • Locul 2 si Medalia de argint, categoria C22: Stroe ŞtefanCupa 1 Iunie (Galaţi)
  • Locul 3 si Medalia de bronz, categoria C22: Costin Horia Cupa 1 Iunie (Galaţi)
  • Mentiuni, categoria C11: Tudose Razvan, Stamate Mihai, Mocanu Lucas, Andrian Stefan, Butnaru Razvan, Oprea Vlad - Cupa 1 Iunie (Galati)
  • Mentiune, categoria C12: Popescu VladCupa 1 Iunie (Galati)
  • Mentiuni, categoria C21: Ion Alexandru, Ardeleanu Stefan, Gheorghe Alin, Neacsu Vlad, Jipa George, Lupea Alexandru, Tatu CristianCupa 1 Iunie (Galati)
  • Mentiune, categoria C22: Decu Vlad Cupa 1 Iunie (Galati)
  • Locul 1 si medalia de aur, categoria Copii: Serban Gabriel - Campionatul Naţional de Aikido cu Arme (Galati)
  • Locul 2 si medalia de argint, categoria Seniori Boken: Strambeanu Bogdan - Campionatul Naţional de Aikido cu Arme (Galati)
  • Mentiuni, categoria Copii: Mihai Andreea, Popescu Vlad, Banu Alexandru - Campionatul Naţional de Aikido cu Arme (Galati)

 

2010

  • Locul I: Medalia de aur şi Cupa Primăverii la categoria "Copii 1": Mihai Andreea, Popescu Vlad, Costin Horia - Cupa Primăverii (Galaţi)
  • "Cupa Primăverii" pentru Clubul Sportiv de Aikido Brăila - Cupa Primăverii (Galaţi) (foto)
  • Locul 4 si premiu special,categoria boken copii: Serban Gabriel - Campionatul Naţional de Katană Aikido (Eforie Nord)
  • Locul 3 si medalia de bronz, categoria Juniori: Branga Leontin Andrei - Campionatul Naţional de Katană Aikido (Eforie Nord)
  • Locul 1 si medalia de aur, categoria Juniori: Strambeanu Bogdan - Campionatul Naţional de Katană Aikido (Eforie Nord)
  • Locul 1 si medalia de aur, categoria "Copii 1 - fete": Mihai Andreea

 

2009

  • Locul IV: categoria copii: Serban Gabriel - Campionatul Naţional de katană
  • Premiul I - Medalia de aur: Mihai Andreea, Premiul III - Medalia de bronz: Neagu Ioana - Cupa 1 Iunie (Galati)  - Copii 1 (feminin)
  • Locul II Medalie de Argint: Palade Karla; Locul III Medalie de Bronz: Mihai Andreea; Premiul Special Uke: Marin Rares - Cupa Martisorului (1 martie 2009, Galati) - Categoria Kinder
  • Menţiune: Strambeanu Bogdan si Branga Andrei - Campionatul National de Katana Aikido, categoria "Boken"

2007

  • Mentiune: Uratu Cristian, Sigmund Henric, Simici Romeo si Arici Daniel Campionatul National de Katana Aikido - Bucuresti 2007.

 

2006

  • Premiul III - Medalia de Bronz: Garba Nicolae - Campionatul National de Katana Aikido - Braila.
  • Diploma si cupa pentru rezultate deosebite obtinute in anul 2006 - acordata de DJS Braila.

 

2005

  • Mentiune: Garba Nicolae si Sigmund Henric - Campionatul National de Katana Aikido - Constanta.
  • Mentiune: Garba Nicolae - Campionatul European de Katana Aikido - Braila.

 

2004

  • Mentiune: Joghiu Sorin - Campionatul European de Katana Aikido Bordeaux.

 

2001

  • Premiul II - Medalia de Argint - Categoria copii: Tudor Bratu si Ruxandra Bratu - Campionatul National de Aikido Demonstrativ - Bucuresti.

 

1999

  • Premiul IV - Categoria seniori- Sorin Joghiu si Gabriel Cotea- Campionatul National de Aikido - Bucuresti .

Translator

Romanian English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Statistica vizitatori

Today141
Yesterday313
This week141
This month2837
Total1044810

Visitor IP : 54.91.171.137 Visitor Info : Unknown - Unknown Monday, 11 December 2017 11:20

Cine este online

Guests : 40 guests online Members : No members online

Calendar evenimente

December 2017
S M T W T F S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Da un Like pe Facebook